Natáčame pre vás nové pesničky :) Všetky objednávky prijaté od 28.6. do 21.7. budeme odosielať až 22.7.!

Kto sme?

                 

Smejko a Tanculienka je hudobná dvojica, hrajúca detské piesne, ktorá bola založená v roku 2014. Dvojicu tvorí manželský pár Petra Kováčová a Marek Kováč. Marek a Peťa Kováčovci mali svadbu v roku 2017. V rovnakom roku sa k nim pridáva Motýlik Huncúlik v podaní Barbory Malčekovej. V roku 2018 sa k nim ďalej pridáva nemý pán La Lalá z krajiny Lálá, hrajúci na akordeóne, ktorého stvárňuje Ján Gonda a v roku 2019 ďalej pán Bumbác, v podaní Mateja Kotmana, hrajúci na kachone. Smejka a Tanculienku spolu s ich kamarátmi, môžete vidieť na koncertoch po celom Slovensku i Česku.

 Viac informácií o predstaveniach nájdete tu :)  

Smejko

Kto je Smejko?

,,Odfúknem ti z tváre mraky, až na sveta kraj a na tvojich smutných lícach zas rozkvitne máj“. Použil som text našej piesne USMEJ SA,pretože to ma asi najlepšie vystihuje. Usmievať sa, počúvať sa, zabávať sa, nebrať všetko tak vážne, uvoľniť sa a svojím úprimným šťastím urobiť radosť, či rozveseliť i druhých. To som ja - večne hravý, priateľský, zvedavý, netrpezlivý čmeliak Smejko, ktorý má dobré srdce, ale niekedy si nerozmyslí, neuváži a potom sa celý popletie. Ale práve vtedy mu neraz poskočí srdce, lebo vidí, že deti a často i rodičia, sa usmievajú a zabávajú. Moje skutočné meno je Marek Kováč, už od detstva hrávam divadlo, spievam, zabávam druhých svojimi tanečnými kreáciami :) Vyštudoval som herectvo a najviac si užívam, keď natáčame klipy k novým pesničkam. Okrem toho, rád trávim dni s mojou lienkou, bláznim sa s naším psom, hrám na gitare, mám rád filmy, hudbu, knihy, cestovanie, šport. Čo nemám rád je vŕtanie do stien a opravovanie umývačky riadu, ktorá pri písani týchto riadkov znova pípa, že v nej nastala nejaká chyba :D Verím, že vďaka môjmu pohľadu na svet, spravím deťom pekné dni, nebudú sa báť smiať, zabávať a tešiť sa.

Tanculienka

Kto je Tanculienka?

Ak niekedy vkročíte do čarovného rozprávkového detského sveta a budete počuť meno Tanculienka, tak to som ja :-) Usmievavá, hravá ale i rozvážna, svedomitá a spravodlivá kučeravá hlávka v červených šatách s čiernymi bodkami :) Ak v tom našom čarovnom dospeláckom svete budete počuť Peťa Kováčová, tak to som tiež ja :) Usmievavé, temperamentné ale i hĺbavé, komunikatívné kučeravé blonďavé žieňa, ktoré sa v minulosti nevedelo rozhodnúť, či študovať psychológiu alebo herectvo. Zvíťazila možnosť číslo 2 :) Avšak mám mnoho záľub i úplne z iného súdka. Mám rada dni strávené s mojim čmeliačím manželom, túry a prechádzky s naším psom Kevinom, varenie, prírodu, knihy, zaujímavé rozhovory s inšpiratívnymi ľudmi, filmy, jogu, pohyb a v neposlednom rade cestovanie po svete. Možno sme si s Tanculienkou v niečom podobné a v niečom zase nie, ale hlavne nás spája jedna vec - snaha urobiť život sebe i druhým veselším a krajším.
Napíšte nám